Przy Centrum Kultury w Śmiglu odbyła się w piątek “Potańcówka z Pyrą”. Podczas imprezy zbierano pieniądze na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Potańcówka z Pyrą była imprezą zorganizowaną przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej “Światło Nadziei”, przy którym działają Warsztaty Terapii Zajęciowej. Podczas zabawy przygotowano kilka atrakcji. Był dmuchaniec, do którego przez całą imprezę stała kolejka dzieci. Zorganizowano animacje i zabawy, także dla dzieci. Gości zabawiała wesołą i skoczną muzyką “Kapela Towarzyska”, nie zabrakło więc tańców. Przygotowano też pyszne pyry z gzikiem i rewelacyjne ciasta (sprawdziliśmy!). Co ważne dopisała też pogoda, bo pierwszy dzień jesieni okazał się ciepły i słoneczny.

Podczas zabawy prowadzono zbiórkę na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Te działają aktualnie w mieszkaniach w bloku na os. Jagiellońskim w Kościanie. Samorząd Śmigla przekazał jednak działkę na nową siedzibę i to właśnie tam powstanie nowy budynek, całkowicie dostosowany do potrzeb uczestników Warsztatów.

Cały czas się staramy i zbieramy fundusze na budowę. W przygotowaniu jest projekt budynku, który powinien być gotowy do końca tego roku. Organizujemy różne imprezy i wydarzenia. Będziemy się starać, by jak najszybciej wybudować te Warsztaty, by uczestnicy mieli swoje miejsce. By czyli się tam jak w domu, nauczyli się, przystosowali się do samodzielnego życia. W końcu my, jako rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych nie jesteśmy wieczni – mówi Edyta Gorszkowiak, prezes Stowarzyszenia. Jak podkreśla, wszystko jest na dobrej drodze i jak już będzie projekt to na pewno cały proces ruszy z kopyta

Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb uczestników i będzie w nim o wiele więcej miejsca niż w bloku. W Warsztatach uczestniczy aktualnie około 35 osób, ale zapotrzebowanie jest o wiele większe. Do tego uczestnicy zyskają ogródek i miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zbiórkę można wesprzeć także wpłacając pieniądze TUTAJ.

do Góry