Ponad 2100 szczepień w Czempiniu. Są wolne miejsca!

W Punkcie Szczepień Powszechnych w Czempiniu przez trzy tygodnie wykonano ponad 2100 szczepień. Można się zapisywać na wolne terminy w czerwcu.

W Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w czempińskiej Hali Sportowej Herkules od 5 maja realizowane są szczepienia przeciwko COVID-19. Przez około trzy tygodnie wykonano ponad 2100 szczepień. Trwają zapisy na podanie pierwszej dawki szczepienia, a wolne terminy dostępne są jeszcze w miesiącu czerwcu. Możliwości są spore, bo nawet 1000 dawek tygodniowo.

– Zachęcam do skorzystania z dogodnej formy zaszczepienia się w bliskości swojego miejsca zamieszkania. Zarówno mieszkańców naszej gminy, jak również całego powiatu kościańskiego. Tempo, w jakim jak największa liczba Polaków zostanie zaszczepiona, ma niebagatelne znaczenie. Zwłaszcza dla szybszego powrotu do czasów, za którymi wszyscy już bardzo tęsknimy. Przypominam, że jeżeli zachodzi taka potrzeba, można dokonać zmiany miejsca szczepienia, na które umówiliśmy się wcześniej w mniej dogodnej lokalizacji. Zważywszy, że taka możliwość w czempińskiej Hali Herkules jest już w miesiącu czerwcu, zachęcam wszystkich do nieodwlekania tej decyzji – podkreśla burmistrz Czempinia, Konrad Malicki.

W czempińskim Punkcie Szczepień Powszechnych nad prawidłowym przebiegiem całego procesu szczepienia czuwa sprawnie funkcjonujący zespół złożony z personelu medycznego i obsługi administracyjnej. Wspierają proces strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Czempiń oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby szczepione mają zapewnione komfortowe, przestronne miejsca do oczekiwania zarówno przed szczepieniem, jak również po jego wykonaniu. Cały proces szczepienia przebiega bardzo sprawnie, zarówno dzięki prawidłowej organizacji oraz dyscyplinie i odpowiedzialności osób zgłaszających się na szczepienie.

Na szczepienie można zapisać się:

1. Korzystając z ogólnopolskiego systemu zapisywania się do punktów szczepień poprzez pod numerem 989 lub e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl. Także SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333

2. Telefonicznie pod nr 737 325 144 lub osobiście w dni robocze w godzinach 09.00 do 18.00 w Przychodni Zespołu Lekarza Rodzinnego „SILVA”, ul. Powstańców Wielkopolskich 2 w Czempiniu.

Do rejestracji należy przygotować numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, pod który wysłana zostanie informacja z terminem oraz miejscem szczepienia.

do Góry