Polonia Śmigiel znów z sukcesami!

W poprzedni weekend tenisiści stołowi z KS Polonia Śmigiel znów pokazali wysoką formę. W sumie poloniści wrócili z 3 medalami.

13 listopada w Poznaniu odbyło się II Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. W stawce 75 zawodników z całej Wielkopolski w zawodach udział brało 6 polonistów. Klub Polonia Śmigiel reprezentowali: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Ola Przybylska, Zuzanna Wieczorek, Miłosz Kmieciak, Piotr Wieczorek. Limit imienny na GP Polski posiadają: Julia Borowska i Michał Kaźmierczak. Szczególną radość sprawiły dziewczęta, które zdominowały rywalizację. Trzy z nich znalazły się w strefie medalowej.

Najlepsza okazała się Katarzyna Nowak, która w finale pokonała Weronikę Trybułę i to właśnie Kasia wywalczyła awans na GP Polski. Wielką niespodziankę sprawiła żaczka Zuzanna Wieczorek, która uplasowała się na miejscu 4. Na 6 lokacie zawody zakończyła Ola. Chłopcy zagrali na tyle, na ile było ich dziś stać, dali z siebie wszystko, co pozwoliło zająć Miłoszowi i Piotrowi miejsca w przedziale 13-16.

13-16. Miłosz Kmieciak, Piotr Wieczorek

Tydzień wcześniej w Liscu Wielkim odbyło się II Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. W turnieju wzięło udział 76 zawodników, a wśród nich 4 polonistów. Polonię reprezentowali: Maria Żak, Zuzanna Wieczorek, Piotr Wieczorek i Jakub Handke. Najlepiej z całej czwórki spisał się Piotr Wieczorek, który zajął 2 miejsce.

Nieco słabiej, niż starszy brat, jednak też z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Zuzanna. Uplasowała się na 5 miejscu. W czołowej 8 znalazło się miejsce dla Kuby. Z dobrej strony pokazała się też Marysia, zajmując 15 lokatę. Limit imienny na GP Polski posiada Aleksandra Przybylska.