Polonia Śmigiel na Grand Prix Polski!

W październiku odbywały się pingpongowe Grand Prix Polski Żaczek oraz Kadetek i Kadetów. Na obu imprezach dobrze zaprezentowali się zawodnicy klubu Polonia Śmigiel.

1-3 Października w Drzonkowie odbyło się I Grand Prix Polski Żaczek. Wzięła w nich udział Zuzanna Wieczorek z klubu Polonia Śmigiel, która zaprezentowała się bardzo dobrze. Wygrała 5 pojedynków i odniosła jedną porażkę. Zuzia w stawce najlepszych zawodniczek w Polsce zajęła ostatecznie bardzo dobre, 9 miejsce.

Tydzień później w Krakowie odbył się I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Wśród 128 startujących znalazło się aż 4 zawodników ze Śmigla. Pierwsza do rywalizacji przystąpiła najmłodsza z polonistek, Julia Borowska, która wystartowała w eliminacjach. Wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała do głównej części zawodów. Tam pierwszy pojedynek przegrała, ale zwyciężyła w dwóch kolejnych. W walce o czołową szesnastkę sprawiła niespodziankę i pokonała wyżej notowaną rywalkę. Do czołowej ósemki nie udało się awansować, ale za to obroniła dziewiątą pozycję, w bardzo zaciętym, pięciosetowym meczu, zakończonym grą na przewagi.

Michał Kaźmierczak rozpoczął bardzo dobrze, bo w pierwszym pojedynku postawił niesamowity opór jednemu z czołowych zawodników w kraju, Arturowi Gromkowi. Niestety faworyt ostatecznie wygrał. Michał wygrał 2 kolejne mecze i awansował do czołowej 32. W walce o “16” nie udało się wygrać, jednak na osłodę wygrał pojedynek o pozycję 17, czym sprawił wszystkim sporo radości. – 17 lokata Michała i 9 Julii to doskonałe wyniki. Należy podkreślić, że Julia i Michał są młodsi od swoich rywali. Wielkie brawa należą się wszystkim zawodnikom, bo każdy z nich dał z siebie wszystko, walcząc o każda piłkę – mówi Eryk Hertmanowski z Polonii Śmigiel.

W zawodach udział wzięły też Weronika Trybuła i Kasia Nowak. Dziewczyny robiły co mogły, ale Weronika wywalczyła ostatecznie 49 pozycję, a Kasia miejsce 33.

do Góry