Pogrzeb Bernarda Turskiego, byłego starosty [ZDJĘCIA]

W strugach deszczu pożegnano byłego starostę kościańskiego, Bernarda Turskiego. Pogrzeb odbył się na cmentarzu w Krzywiniu.

Były starosta kościański, Bernard Turski, zmarł w sobotę w wieku 67 lat, po długiej chorobie. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na krzywińskim cmentarzu, a ostatnie pożegnanie rozpoczęto mszą świętą w kościele św. Mikołaja Biskupa. W pożegnaniu starosty udział wzięli przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, mieszkańców, organizacji i instytucji.

Reklama

W imieniu Zarządu Powiatu Kościańskiego, a zarazem mieszkańców powiatu głos zabrał radny Michał Jurga. – Wiemy doskonale, że dokonania świętej pamięci Bernarda zapisują się złotymi zgłoskami w wielkiej księdze samorządu kościańskiego. Wyrażamy również wobec Ciebie, drogi kolego, wielką wdzięczność, za te pokłady dobra, które niosłeś ze sobą. Którym to dobrem obdarzałeś bardzo wielu – mówił. By uczcić pamięć starosty uruchomiono też syreny alarmowe.

Bernard Turski urodził się w 1953 roku w Krotoszynie. Ukończył studia weterynaryjne we Wrocławiu. Od 1978 roku pracował jako lekarz weterynarii w Krzywiniu. Od wielu lat związany z Polski Stronnictwem Ludowym. Był radnym II i III kadencji Rady Gminy Krzywiń oraz radnym wszystkich kadencji Rady Powiatu Kościańskiego. W latach 2014-2018 pełnił funkcję starosty kościańskiego. Aktualnie pozostawał radnym i członkiem Zarządu Powiatu Kościańskiego.

Go to TOP