18 podopiecznych Ośrodka Wsparcia w Kościanie wraz z opiekunami spędziło 5 dni w górach. Była to już kolejna, współorganizowana we wrześniu wraz ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy Wśród Was” wyprawa wakacyjna Ośrodka.

Tym razem, w 10. roku działalności Ośrodka celem wyprawy była Kotlina Kłodzka. Na mieszkających w Starej Łomnicy wycieczkowiczów czekało pełne uroku gospodarstwo o wdzięcznej nazwie  – Górski Potok. Program wyjazdu przewidywał atrakcje na każdy dzień i każdego dnia była piękna pogoda.

Pierwszą z nich była wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku.  – Mimo braku złota wszystkim najbardziej spodobała się wyprawa podziemnym pociągiem – przyznaje Kinga Poniży, kierownik Ośrodka. Kolejnego dnia wśród atrakcji była także wizyta w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju i zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej. Podopieczni Ośrodka odwiedzili również bazylikę w Wambierzycach. Wszyscy bez wyjątku zobaczyli Jaskinie Niedźwiedzią. Dla nikogo z wycieczki nie jest już tajemnicą – po wizycie w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – sposób czerpania i produkcji papieru.

– Tak długi i atrakcyjny wyjazd był możliwy dzięki wsparciu instytucji i sponsorów – przyznaje K. Poniży. Wsparcia Ośrodkowi i Stowarzyszeniu udzielił Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Starostwo Powiatowe w Kościanie, fundusz PFRON w ramach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie. Wyjazd wsparły również lokalne przedsiębiorstwa: Instal Filter, Bank Spółdzielczy w Kościanie, Narzedziowiec, Folplast, Hurtownia Bas.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”63″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry