Plac Wolności otwarty! Fontanna na razie nieczynna [ZDJĘCIA]

Niemal rok po rozpoczęciu prac rewitalizacyjnych Plac Wolności znów został otwarty. Można już podziwiać nowy wygląd placu, ale z urządzeń nie powinniśmy jeszcze korzystać.

Prace rewitalizacyjne na Placu Wolności w Kościanie rozpoczęły się w drugiej połowie maja 2019 roku od rozbiórki starej fontanny. Na jej miejscu wybudowano nową. W czwartek, 30 kwietnia, Plac Wolności został ponownie otwarty i jest dostępny dla mieszkańców. Niestety fonatanna, ze względów sanitarnych, jeszcze nie działa. Warto też powstrzymać się od korzystania z urządzeń, w związku z epidemią.

W ramach prac wymieniono oświetlenie na energooszczędne i zwiększające bezpieczeństwo pieszych. Wyremontowano ścieżki, dokonano nasadzeń roślinności, wymieniono ławki. Na placu pojawiły się też inne elementy – stojaki na rowery, kosze na śmieci, głośniki. Ciekawostką jest też eksperymentarium muzyczne. Zainstalowane specjalne urządzenia przy uderzeniu wydają dźwięki, przy odrobinie praktyki można więc nawet pograć. To m.in. rury, dzwonki, czy bębny.

Zobacz też: Trwa rewitalizacja Placu Wolności

do Góry