Pirat drogowy zatrzymany! Pędził 102 km/h w terenie zabudowanym

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. 35-latek jechał przez Głuchowo z prędkością 102 km/h. Jak się okazało działał w warunkach recydywy.

Do zatrzymania doszło w czwartek, 18 maja w miejscowości Głuchowo na ul. Siernickiej. Funkcjonariusze kościańskiej drogówki wykonali pomiar prędkości pojazdu marki ford, którego kierujący poruszał się zdecydowanie szybciej niż dopuszczają w tym miejscu ograniczenia wynoszące 50 km/h. Wykonany przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że 35-latek z gminy Brodnica jechał z prędkością 102 km/h, a więc o 52 km/h za szybko. Pirat drogowy został zatrzymany.

Jak się okazało, nie było to jego pierwsze tego typu wykroczenie w ostatnim czasie. W związku z tym policjanci ukarali go w warunkach recydywy. W efekcie zamiast 1500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości ukarano go kwotą 3000 złotych. Przypisano mu również 13 punktów karnych. W związku, że przekroczenie prędkości miało miejsce w terenie zabudowanym, kierowcy zatrzymano również prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zlekceważy utratę prawa jazdy i zdecyduje się wsiąść za kierownicę pojazdu, okres zatrzymania dokumentu ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy.

– Powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami – przypomina policja.

do Góry