To było kolejne, pewne zwycięstwo Tęczy Kościan. Nasi szczypiorniści tym razem pokonali na wyjeździe UKS Spartakus Buk.

W 11 kolejce II ligi piłki ręcznej zawodnicy Tęczy Folplast Kościan odnieśli pewne zwycięstwo z UKS Spartakus Buk. Mimo, że błędów się nie ustrzegli, to jednak wynik ani przez chwilę nie był tak naprawdę zagrożony.

Spotkanie rozpoczęło się jednak od mocno wyrównanej gry. Przez pierwsze trzy minuty meczu nie padła ani jedna bramka. Obydwie drużyny popełniały błędy, a swoje zadanie dobrze wykonywali za to bramkarze. Nasi zawodnicy dobrze spisywali się też w obronie. Groźnie zrobiło się około 5 minuty gry. Dwóch zawodników Tęczy otrzymało bowiem dwuminutowe kary. Mimo przewagi liczebnej na boisku przeciwnicy nie zyskali jednak wiele, bo nasi szczypiorniści potrafili punktować w odpowiedzi na bramki gospodarzy. Po zakończeniu kar kościaniacy zaczęli wreszcie zyskiwać przewagę i ich gra się nieco ustabilizowała.

Druga część pierwszej połowy oraz druga połowa to już praktycznie ciągłe powiększanie różnicy punktowej. Zdarzały się jednak też momenty gorszej gry Tęczy. Na szczęście wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Spotkanie zakończyło się wynikiem 23:33 i to Tęcza wraca z trzema punktami.

Dzięki wygranej MKS Tęcza Folplast Kościan utrzymuje się na pozycji lidera tabela. Po piętach kościaniakom depczą jednak cały czas drużyny ze Świdnicy i Świebodzina, które mają do rozegrania zaległy mecz między sobą. Najbliższy mecz kościaniacy rozegrają u siebie 12 grudnia z UKS Dziewiątka Legnica.