Petycję o powrót neurologii podpisało 3,5 tysiąca osób!

Zakończyła się akcja zbiórki podpisów pod apelem o przywrócenie oddziału neurologicznego. Petycję o powrót neurologii podpisało około 3,5 tysiąca osób!

O zbiórce podpisów pisaliśmy w artykule “Radny walczy o neurologię“. W piątek, 26 czerwca, przy wejściu do Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie zorganizowano podsumowanie akcji. Jak się okazało, petycję o powrót neurologii do Kościana podpisało 3,5 tysiąca osób. – Uważam, że to bardzo dużo. Podpisy zbierano w trudnym okresie pandemii koronawirusa. Wszystkie osoby, które poparły petycję oceniają likwidację neurologii jako ogromny błąd. Błąd, który należy naprawić – podkreśla radny.

W najbliższym czasie petycja przekazana zostanie do Ministerstwa Zdrowia. Czy da jakiś efekt na razie nie wiadomo. Zarówno radny, jak i osoby popierające akcję, zwłaszcza pacjenci neurologiczni, mają nadzieję, że tak. Pojawiają się bowiem doniesienia, potwierdzone przez dyrektora WSN, że pacjentów z Kościana nie przyjmuje się w Lesznie z powodu braku miejsc. Niestety w przypadku wielu schorzeń neurologicznych kluczowy jest czas, a odsyłanie od szpitala do szpitala może spowodować tragiczne skutki.

do Góry