W sobotę, 16 września, oficjalnie otwarto saunarium po remoncie, który przeprowadzono tam latem. Od teraz korzystający z sauny na kościańskim basenie będą mogli wyjść i ochłodzić się na tarasie, a nawet odpocząć na leżakach.

Remont potrzebny był przede wszystkim dlatego, że wylewająca się woda z balii do schładzania przesiąkała i zalewała stropy. Przy okazji wykonano zapowiadany już wcześniej taras, na który można wyjść z saunarium. Ustawiono na nim leżaki do wypoczywania, albo jak kto woli opalania, a przy tarasie posadzono roślinność, by uprzyjemnić widok wypoczywającym.

Gruntowny remont przeszło też pomieszczenie, w którym stała balia do schładzania, ponieważ utraciło już dawno swoje walory estetyczne. Teraz pomieszczenie jest o wiele przyjemniejsze dla oka i wygląda naprawdę nowocześnie. Balię zastąpiono brodzikiem, przy którym znajduje się także urządzenie wytwarzające lód służący do nacierania rozgrzanego ciała. Teraz woda nie będzie się już wylewać na podłogę, dzięki czemu uniknie się kolejnych pzesiąknięć, a także mniej wody będzie zmarnowane.

Oprócz tego powstała także nowa sauna parowa, wymieniono płytki i izolację, a także odświeżono sauny suche. Koszt tej inwestycji wyniósł około 250 tyś. zł. Dyrektor MOSiR, Przemysław Korbik i władze miasta zapowiadają też, że w przyszłych planach jest zamontowanie na tarasie jacuzzi.

MOSiR zainwestował jednak nie tylko w saunę, ale także sam basen, m.in. w basenie sportowym pojawiły się lampy ultrafioletowe, które likwidują część bakterii i wirusów, dzięki czemu można ograniczyć używanie środków chemicznych. Przeprowadzono również wiele innych prac, czego jednak zwykły użytkownik pływalni nie zauważy, ale za to usprawni to działanie pływalni i polepszy jakość świadczonych usług. Zakończyła się także przerwa technologiczna, można więc korzystać z basenu. Dodatkowo pływalnia korzysta z nowego ujęcia wody, powinien więc zniknąć problem rdzy pojawiającej się co jakiś czas na płytkach w wodzie.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”64″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry