Otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Łuszkowie [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyło się otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Łuszkowie. Przebudowa pochłonęła ponad 2 mln. zł, ale mieszkańcy zyskali nowoczesny i funkcjonalny obiekt.

Otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Łuszkowie przyciągnęło wielu mieszkańców sołectwa. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele władz samorządowych oraz osoby związane z przeprowadzeniem inwestycji. Nie zabrakło przemówień, podziękowań i okolicznościowego tortu. – Bardzo się cieszę, że Centrum Integracji i Aktywizacji Lokalnej jest zakończone. Sala wiejska jest miejscem, gdzie przede wszystkim integruje się i aktywizuje mieszkańców. Miejscem, gdzie spotykają się mieszkańcy, podczas różnych wydarzeń – mówił burmistrz Krzywinia, Jacek Nowak.

Na remont świetlicy mieszkańcy czekali od wielu lat. Dotychczasowa miała wiele mankamentów i wymagała sporych nakładów finansowych na remonty. W 2014 roku, przy okazji rozmów o przyszłości kuchni, podjęto decyzję o przygotowaniu całościowego projektu zmian. Udało się też pozyskać dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dofinansowanie obejmuje większy projekt, w ramach którego trwają też inwestycje w Świńcu i Bielewie.

do Góry