OSP Głuchowo otrzyma dofinansowanie na nowy wóz!

OSP Głuchowo otrzyma dofinansowanie na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zestawienie jednostek, które otrzymają wsparcie zatwierdził wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

O zatwierdzeniu listy jednostek, które otrzymają dofinansowanie poinformował Jan Dziedziczak sekretarz stanu i poseł z naszego okręgu. – W powiecie leszczyńskim wsparcie otrzyma OSP Kąkolewo w gminie Osieczna. W powiecie gostyńskim OSP Pogorzela, a w powiecie kościańskim OSP Głuchowo. To wspaniała wiadomość. To pokłosie moich wizyt w tych jednostkach i spotkań z Prezesami i Druhami, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że to wsparcie jest dla nich niezwykle ważne – przekonuje Dziedziczak. – Dziękuję za ciekawe i merytoryczne rozmowy. To właśnie dzięki takim spotkaniom możemy więcej – podkreśla.

Druhowie z Głuchowa zyskają średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W sumie w tym rozdaniu do jednostek OSP w Polsce trafią 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich oraz 83 lekkie. Szacowana łączna wartość sprzętu wynosi ok. 383 mln zł. W Wielkopolsce wsparcie otrzyma 45 jednostek, tylko jedna w powiecie kościańskim.

do Góry