Olimpiada Sportowa Przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Blisko 50 najmłodszych kościaniaków wzięło udział w wydarzeniu pn. “Olimpiada Sportowa Przedszkolaków”. Organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Zabawy i sportowych emocji było co niemiara, a na końcu każdy uczestnik otrzymał medal i upominek.

W minioną niedzielę odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana przez Akademię Piłkarską Reissa Kościan. Imprezę zorganizowano na Orliku przy pływalni. Przyciągnęła blisko 50 młodych sportowców, którzy reprezentowali wszystkie publiczne przedszkola i kilka prywatnych placówek z Kościana.

– Cieszymy się, że chcecie aktywnie spędzić niedzielę i budować swoją odporność poprzez ruch. Wielu znanych reprezentantów Polski swoją przygodę ze sportem zaczynało od takich imprez, aby później będąc w regularnym treningu sięgać po medale igrzysk olimpijskich lub wygrać ważne spotkania – mówił przed rozpoczęciem zmagań organizator imprezy, Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Na początek dzieci wspólnie bawiły się w różnego rodzaju berki. Zostały podzielone na cztery grupy oznaczone kolorami i każda drużyna goniła pozostałe np. berek samolot, berek tunel czy berek banan. Po przerwie rozpoczęła się rywalizacja m.in. w biegu krótkim na 50 m, piłkarskim torze ze strzałem na bramkę i torze sprawnościowym. Sportowa rywalizacja dostarczyła mnóstwo frajdy, a dla wielu była to również rywalizacja o pierwsze medale i przy kulturalnym dopingu rodziców.

– Miło było obserwować jak staracie się wywalczyć jak najlepszy wynik sportowy. Wszyscy ukończyliście sportową rywalizację i każdy z Was w nagrodę otrzyma pamiątkowy złoty medal. Gratuluje, a rodzice mogę być z Was dumni – powiedział podczas ceremonii wręczania medali i upominków zastępca burmistrza, Przemysław Korbik.

Wiadomo już, że wiosną 2021 roku Akademia Piłkarska Reissa – Kościan zorganizuje kolejną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. Ponadto klub cały czas prowadzi jesienne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych.

Źródło, zdjęcia: APR Kościan

do Góry