Okradł partnerkę, która go utrzymywała!

36-letni mężczyzna okradł swoją partnerkę, która utrzymywała go przez pół roku. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Kościańscy policjanci zatrzymali, który okradł swoją partnerkę. Jego łupem padły: złota biżuteria o wartości ponad 5000 zł oraz gotówka w kwocie ok. 1500 zł.

W lutym tego roku 42-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Czempiń, za pośrednictwem portalu randkowego poznała mężczyznę. Po okresie miesięcznej znajomości, kobieta przyjęła tego mężczyznę pod swój dach. Mężczyzna miał prowadzić firmę, która ze względu na rynkowy brak materiałów, przechodziła zastój produkcyjny, pozostawał więc na utrzymaniu kobiety. Zamieszkiwali we dwójkę około 6 miesięcy. Przez ten czas nikt nie odwiedzał go, choć jak utrzymywał, miał posiadać córkę z poprzedniego związku.

W lipcu kobieta stwierdziła, że zawieruszyły się gdzieś rodzinne kosztowności, ale uznała, że z pewnością niebawem się odnajdą. Później partner uprzedził o swoim wyjeździe do pracy. Wyjazd ten poprzedzony był wyjściem kobiety do pracy, na nocną zmianę. Po jej powrocie do domu, kobieta rzeczywiście nie zastała partnera, ale zniknęła także jej biżuteria. Partner nie odbierał telefonu, nie można było skontaktować się z nim w żaden sposób. Kobieta zawiadomiła policję o kradzieży złotej biżuterii o wartości ok. 5,9 tys. zł. Zainstalowała też monitoring.

Kilka dni później, kobieta po powrocie z pracy zastała wyważone okno w przydomowej altanie. Okazało się, że pokonując tę przeszkodę sprawca włamania dostał się do wnętrza domu. Będąc w środku musiał wiedzieć dokąd kierować swoje kroki, bowiem z miejsca w którym kobieta trzymała gotówkę, zniknęła kwota  ok. 1,5 tys. zł. Pokrzywdzona sprawdziła zapisy z kamer, na których utrwaliła się dobrze jej znana sylwetka byłego partnera.

Ustalono, że sprawcą jest 36-letni były mieszkaniec Swarzędza, który miał przebywać w jednej z poznańskich noclegowni dla bezdomnych. Osobę tą zatrzymano i przedstawiono zarzuty za przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia czynów. Za te przestępstwa grozi łączna kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kościanie

do Góry