Odwiedzili strażaków i oddawali krew [ZDJĘCIA]

“Od przedszkola do seniora” – takim hasłem kościańscy strażacy zaprosili w niedzielę do siebie seniorów wraz w wnukami. Wizyty w strażnicy połączone były ze zbiórką krwi.

Oprócz sprzętu strażackiego goście mogli spotkać się także z kościańskimi funkcjonariuszami policji, którzy także pokazywali na co dzień używane przez nich wyposażenie. Atrakcja ta spodobała się zwłaszcza najmłodszym, którzy chętnie fotografowali się też z sierżantem Pyrkiem. Nie zabrakło też elementów edukacyjnych i prewencyjnych. Odwiedzający mogli dowiedzieć się m.in. jak rozprzestrzenia się pożar w domu, jakie są zagrożenia związane z trwającym właśnie sezonem grzewczym, a tak jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Reklama

Przy komendzie straży stanął także krwiobus, w którym chętni mogli podzielić się tym, co mają najcenniejsze – krwią. Pomóc innym w ten sposób postanowiło prawie 40 osób, a zebrano w sumie ponad 17 litrów krwi. Był też konkurs, w którym można było wygrać czujki tlenku węgla, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Zdjęcia: Piotr Pewiński

[envira-gallery id=”10329″]

Reklama

 

Go to TOP