Obra zwycięska w Odolanowie [ZDJĘCIA]

Obra Kościan, mimo trudnych warunków na boisku zwyciężyła na wyjeździe Odolanovię Odolanów 3:1.

Mecz w Odolanowie nie należał do najłatwiejszych, a to za sprawą bardzo trudnych warunków na boisku, na którym w niektórych miejscach stała woda. Murawa była też grząska. Naszym zawodnikom na szczęście nie przeszkadzało to zbyt mocno i od początku postanowili pokazać, która drużyna jest lepsza. Już w 5 minucie spotkanie w pole karne wdarł się Dawid Juchacz, który podał do Macieja Przewłockiego. Ten skierował piłkę do bramki i dał przewagę kościaniakom. Osiem minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Płotkowiak. Allan Filipiak zahaczył naszego zawodnika rękoma i sędzia podyktował rzut karny. Jego pewnym wykonawcą był Dawid Jarka który podwyższył na 2-0.

Gospodarze poważnie zagrozili bramce Jana Wojnowskiego dopiero w 35 minucie. Nasz bramkarz sparował groźny strzał z dystansu Mateusza Sobczaka. Po przerwie przewagę zyskała Odolanovia która dążyła do zdobycia bramki, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Jan Wojnowski. Na kwadrans przed końcem meczu, po rzucie rożnym Maciej Pierzyński zagrał do Filipa Tylczyńskiego, a piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Dobitkę Igora Rudawskiego wybił bramkarz, ale już po kolejnym uderzeniu Filipa Tylczyńskiego wpadła do siatki Odolanovii. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli honorową bramkę. Po podaniu naszego obrońcy do bramkarza piłka zatrzymała się na wodzie. Przechwycił ją Piotr Skrzypczak i skierował do naszej bramki.

Źródło, zdjęcia: Obra 1912 Kościan/ Michał Dominiczak

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”85″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]