Obra PRO. Rusza nowy program dla młodych piłkarzy!

Startuje Obra PRO, projekt skierowany do młodych piłkarzy. Dzięki niemu jeszcze skuteczniej udoskonalą swoje umiejętności.

Obra PRO to projekt skierowany do młodych piłkarzy Akademii Obry Kościan z roczników 2005-2008. Wyselekcjonowani zawodnicy w ramach dodatkowych zajęć treningowych będą doskonalić swoje umiejętności techniczno – taktyczne, a także rozwijać zdolności motoryczne. Projekt przewiduje również progres w sferze mentalnej. Trenerem głównym prowadzącym zajęcia będzie drugi trener pierwszego zespołu seniorów – Wojciech Janicki. Posiada bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą w największych wielkopolskich Akademiach na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. 

W zajęciach treningowych pomagać będą trenerzy pracujący na co dzień w grupach młodzieżowych Obry Kościan. – Głównym celem projektu będzie przygotowanie oraz w perspektywie czasu wprowadzenie jak największej ilości wychowanków w struktury pierwszego zespołu. Podczas zajęć będziemy monitorować wyróżniających się zawodników z grup młodzieżowych, którzy poza podnoszeniem swoich umiejętności piłkarskich zapewne pogłębią swoją wiedzę w temacie odpowiednich nawyków żywieniowych czy profilaktyki w zakresie prewencji urazów – mówi Trener Wojciech Janicki.

Dzięki programowi trenerzy wyselekcjonują najbardziej utalentowanych graczy z Akademii Obry Kościan i zaproszą ich na dodatkowe treningi. Projekt poza zajęciami treningowymi na boisku zakłada analizy video oraz spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. Ułatwi to przejście z kategorii juniorskiej do seniorskiej, co dotychczas przysparzało ogromne problemy. Grupa jest rotacyjna i otwarta dla wszystkich ambitnych wychowanków chcących spełnić swoje marzenie o grze w pierwszej drużynie. Jeśli pilotaż programu odniesie sukces, to władze klubu planują rozszerzyć go o kolejne roczniki.

do Góry