O włos od wygranej! Młodzi piłkarze drudzy w Lesznie

Trwa niezwykła passa młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan. Podopieczni Tomasza Woźniaka w tym roku zaliczyli już 20 zwycięstw w oficjalnych spotkaniach, a w miniony weekend wywalczyli drugie miejsce w Turnieju Sporting Cup 2018, który rozgrywany był w Football Park w Lesznie.

Cykl turniejów Sporting Cup, co roku gromadzi w Lesznie najlepsze piłkarskie zespoły dziecięce i młodzieżowe z regionu. W kategorii rocznika 2011 młodzi kościaniacy z Akademii Piłkarskiej Reissa o zwycięstwo rywalizowali z zespołami: Młoda Polonia Leszno, Korona Wschowa, FA Lubin i dwoma zespołami FA Leszno.

Podopieczni Tomasza Woźniaka w całym turnieju zdobyli aż 29 goli i po kontrowersyjnej decyzji sędziego przegrali z pierwszym zespołem Football Academy Leszno 3:4. Arbiter nie uznał niestety bramki zdobytej przez Marcela Skórzanka, bo stwierdził, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej całym obwodem. Taki rezultat oznaczał, że to gospodarze zdobyli puchar Sporting Cup 2018, a Akademia Piłkarska Reissa – Kościan cieszyła się ze srebrnych medali. Natomiast trzecie miejsce wywalczyła młodzież Polonii Leszno.

– Bardzo cieszy nas osiągnięty wynik, bo widać, że nasza ciężka praca na treningach przekłada się na bramki i wygrane spotkania. Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych, którzy mimo chorób w zespole i krótkiej ławki rezerwowych pokazali klasę w rywalizacji z uznanymi markami ziemi leszczyńskiej – mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Wyniki:
Młoda Polonia Leszno – AP Reissa Kościan 0:3
Korona Wschowa – AP Reissa Kościan 0:9
Football Academy Leszno II – AP Reissa Kościan 2:7
AP Reissa Kościan – Football Academy Lubin 7:1
Football Academy Leszno I – AP Reissa Kościan 4:3

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan: Marcel Skórzanek (kapitan), Alan Szkudlarek, Bartosz Flis, Franciszek Flis, Szymon Kozłowski, Miłosz Deja, Aleksander Skoracki. Trener zespołu: Tomasz Woźniak.

 

do Góry