Od środy, 24 sierpnia, dostępny jest nowy numer Gazety Kościańskiej. Wewnątrz mnóstwo ciekawych informacji z regionu.

Nowy numer Gazety Kościańskiej to jak zwykle moc ciekawych i ważnych informacji z regionu. Przeczytacie między innymi o skutkach załamania pogody, upamiętnieniu poległych kościaniaków, wodzie, którą pijemy i wielu innych, ważnych rzeczach.

Mały potop

Pogoda nie oszczędzała nas w ostatnim tygodniu. Ulewy spowodowały trochę szkód, a największe emocje wzbudził zalany tunel na ul. Gostyńskiej. Więcej na ten temat przeczytacie w GK.

Wierni Niepodległej

W ubiegłym tygodniu premierę miała publikacja z serii “Wierni Niepodległej”. Poświęcona jest poległym kościaniakom walczącym w wojnie polsko-bolszewickiej. Piszemy o tym, jak powstawała książka i dlaczego jest tak ważna.

Kończy się remont “czwórki”

Po raz pierwszy od wybudowania Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie doczekała się remontu. Jak się później okazało, generalnego remontu. Prace dobiegają powoli końca, choć zaplanowano jeszcze kilka inwestycji w niej.

Biblioteka dla uchodźców

Kościańska biblioteka prowadzi naukę języka polskiego dla Ukraińców. O tym, jak przebiega nauka i dalszych planach w najnowszym numerze GK.

Oprócz tego sporo ciekawostek historycznych, moc informacji sportowych, w tym także motoryzacyjnych. Piszemy też o dożynkach, których kilka było w ostatni weekend i innych imprezach. W środku oczywiście także program telewizyjny.

do Góry