Polecamy nowy numer Gazety Kościańskiej z 21 września 2022 r. W środku moc informacji z regionu, relacje z imprez, wydarzeń sportowych i inne ciekawe tematy.

Nowy numer Gazety Kościańskiej dostępny w sklepach i kioskach od środy, 21 września 2022 r. Piszemy m.in. o jubileuszach, peerelu w Czempiniu, dudziarzach i wydarzeniach sportowych oraz zdarzeniach drogowych i kryminalnych.

Bogaty jubileusz pszczelarzy

Kościańskie Koło Pszczelarzy obchodziło 150 lat istnienia. Z tej okazji przygotowano huczne obchody. Nie zabrakło części oficjalnej, ale też części rozrywkowej.

Święto kolejki

Z kolei w Śmiglu świętowano 122-lecie tamtejszej wąskotorówki. Przy okazji imprezy odbyła się promocja książki, której akcja dzieje się w gminie Śmigiel.

40 lat LZS Łuszkowo

Także w gminie Krzywiń świętowano rocznicę. Tutaj jubileusz obchodził LZS Łuszkowo. O bogatej historii i świętowaniu w najnowszym numerze Gazety Kościańskiej.

PRL w Tlenowni

Towarzysze i towarzyszki, przodownicy pracy socjalistycznej, działacze partyjni i przede wszystkim kobiety, spotkali się w czempińskiej Tlenowni, by wziąć udział w otwarciu nowej wystawy. Peerelowski charakter imprezy pobudził wspomnienia i sprawił mnóstwo radości.

Bieg Olimpijski w Racocie

Po dwóch latach przerwy powrócił Bieg Olimpijski. W tegorocznej edycji trasę pokonało około tysiąc osób. W GK relacja z tego wydarzenia.

Poza tym spora dawka informacji sportowych, między innymi o Tęczy Kościan, która zaprezentowała kadrę. Nie brakuje też wypadków i kroniki policyjnej, wydarzeń i wielu innych informacji z powiatu kościańskiego i nie tylko.

do Góry