Od środy, 16 listopada, dostępny jest nowy numer Gazety Kościańskiej. Wewnątrz mnóstwo ciekawych informacji i relacji z powiatu kościańskiego.

Polecamy nowy numer Gazety Kościańskiej z 16 listopada 2022 r. Piszemy m.in. o szpitalu dla zwierząt w Kościanie, pieniądzach na obwodnicę Kościana, pieniądzach dla młodych strażaków, ważnych inwestycjach i innych ciekawych rzeczach. Nie brakuje też oczywiście relacji z obchodów Narodowego Święta Niepodległości i sportu.

Cudny(ch) szpital dla zwierząt

Ponad pół tysiąca pacjentów przewinęło się już przez Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie. Prowadzi go rodzeństwo – Paulina i Michał. O historii ich, potrzebujących zwierząt i ośrodku przeczytacie w najnowszym numerze “Gazety Kościańskiej”.

Pieniądze na obwodnicę

Podpisano umowę na dofinansowanie budowy północnej obwodnicy Kościana. Minie jeszcze kilka lat, zanim droga powstanie, ale znacznie odciąży ona ruch tranzytowy przez miasto.

Święto Niepodległości

W najnowszym numerze GK znajdziecie też relacje i fotorelacje z obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Kościanie, Śmiglu, Czempiniu i Krzywiniu.

Podatki mocno w górę

Rada Miejska Kościana podjęła uchwałę w sprawie podwyżki podatków od nieruchomości na przyszły rok. Podwyżka jest naprawdę spora, nie obyło się więc bez gorącej dyskusji na temat.

Pieniądze dla młodych strażaków

32 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z powiatu kościańskiego otrzymały promesy na wsparcie finansowe. Ma to umożliwić im prężne rozwijanie się i krzewienie idei pomocy innym.

Oprócz tego piszemy o rozgrywkach ligowych drużyn z powiatu kościańskiego, wypadkach i kolizjach, których w ostatnim czasie nie brakowało. Nie brakuje też informacji bieżących, wydarzeń, relacji z imprez, kroniki policyjnej i oczywiście programu telewizyjnego. W tym numerze także Monitor Wielkopolski.

do Góry