Nowe przypadki zarażeń. Nowy raport pomieszał wszystko!

Nowy raport Sanepidu pomieszał wszystko. Wiadomo, że są nowe przypadki zarażeń, ale ile? Tego już dokładnie nie wiadomo. Zmarła też kolejna osoba.

Najnowszy raport kościańskiego Sanepidu jest identyczny z raportem Urzędu Wojewódzkiego. Niestety nie zgadza się on w ogóle z tym, o czym informowano do tej pory. Wiadomo tylko, że są nowe przypadki zarażeń, ale ile ich jest?

Jeśli wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie ten raport, to w powiecie kościańskim badania potwierdziły zarażenie u 139 osób. Jeśli wziąć pod uwagę tylko liczbę aktualnie chorych to w dzisiejszym raporcie podano informację o 272 aktywnych przypadkach. Według raportu wczorajszego aktywnych było 219 przypadków. Porównując te dane liczba chorych wzrosła o 53 osoby. Z kolei porównując liczbę wszystkich przypadków, to dzisiejszy raport mówi o 518 zarażonych, a porównując to z wczorajszą liczbą, 498, to mamy 20 nowych przypadków. Nowy raport informuje też o kolejnym zgonie z powodu koronawirusa.

W nowym sposobie raportowania nie ma też informacji o osobach, które wyzdrowiały. Jeśli opierać się na dzisiejszym raporcie to wyzdrowiały 244 osoby (518 wszystkich – 272 aktywne – 2 zgony). We wczorajszym raporcie informowano jednak o 279 ozdrowieńcach.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościanie, Piotr Zielonka, jednak uspokaja. – Nie ma co się tu doszukiwać sensacji. Po prostu raporty różnie spływały do różnych instytucji, stąd te różnice. Od teraz raporty Sanepidu muszą się zgadzać z danymi Urzędu Wojewódzkiego, stąd te nieścisłości. W ciągu kilku dni wszystko się wyrówna – tłumaczy.

do Góry