Nowe przedszkole w Krzywiniu otwarte [ZDJĘCIA]

W sobotę, 25 sierpnia, odbyło się uroczyste otwarcie nowego przedszkola w Krzywiniu. Placówkę ulokowano w Zespole Szkół, a koszt remontu i dostosowania pomieszczeń wyniósł niemal 600 tysięcy złotych.

W otwarciu obiektu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście, ale przede wszystkim dzieci, które od września będą uczęszczać do nowego przedszkola i przyszły wraz z rodzicami i dziadkami obejrzeć i zapoznać się nim. Zanim jednak można było wejść do środka, odbyła się część oficjalna, podczas której przedszkole zostało poświęcone, przecięto oficjalną wstęge, a nie zabrakło też przemówień. W końcu jednak przyszedł czas na zwiedzanie. Goście z zaciekawieniem oglądali nowe sale i pomieszczenia, a dzieci zajęły się przygotowanymi dla nich zabawkami. Potem przyszedł czas na okolicznościowy tort, a także kawę i poczęstunek, podczas których można było wymienić się uwagami i spostrzeżeniami odnośnie nowej lokalizacji placówki.  

Nowe przedszkole samorządowe ulokowane zostało w budynku Zespołu Szkół w Krzywiniu przy ulicy Strzeleckiej. Dzieci będą zajmowały pomieszczenia, które używanie były przez uczniów klas 1-3. Sale lekcyjne i toalety zostały przystosowane do dzieci w wieku przedszkolnym, a także wyposażone w odpowiednie materiały edukacyjne. Na korytarzu znalazła się szatnia z nowymi szafkami. Przedszkolaki będą miały też oczywiście osobne wejście. – W sumie inwestycja kosztowała niemal 600 tysięcy złotych. Obiekt jest przystosowany do osób niepełnosprawnych, spełnia wymogi przeciwpożarowe, a po remoncie przedszkole jest przestronne, przyjazne i na miarę XXI wieku – mówi burmistrz Krzywinia, Jacek Nowak. Przedszkole może przyjać nawet setkę dzieci. Od września rozpocznie w nim naukę 92 przedszkolaków w czterech grupach.

[envira-gallery id=”18432″]

do Góry