Nowe obostrzenia! Strefa żółta w całym kraju!

Od 10 października obowiązywać będą nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, a w całym kraju wprowadzone zostaną zasady, jakie obowiązują w strefach żółtych.

W czwartek, 8 października, po raz kolejny padł rekord przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce -było ich prawie 4300. W związku z szybkim wzrostem liczby osób zarażonych rząd wprowadza nowe obostrzenia. Cały kraj objęto tak zwaną strefą żółtą.

Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, podwojenie dynamiki zakażeń może następować w ciągu trzech dni. Dlatego też, poinformował, od 10 października (sobota) na terenie całego kraju zaczną obowiązywać zasady obowiązujące w strefach żółtych. Niektóre zasady zaostrzono. – Nie widzimy potrzeby wprowadzania izolacji, jaka była na początku – zaznaczył jednocześnie.

Oznacz to m.in. ograniczenie publiczności na wydarzeniach sportowych do 25% miejsc, noszenie maseczek we wszystkich miejscach publicznych. Zapowiedziano też restrykcyjne egzekwowanie tego obowiązku. Zmniejszono liczebność imprez do 75 osób oraz wprowadzono wiele innych mniejszych zmian. Zasady można znaleźć TUTAJ.

Zdjęcie: KPRM

do Góry