Nowa sala w Starostwie Powiatowym [ZDJĘCIA]

Zakończył się generalny remont sali nr 23 w Starostwie Powiatowym w Kościanie. Nowa sala będzie miejscem, gdzie odbywać się będą m.in. sesje Rady Powiatu.

Przed remontem sala ta była administrowana przez Urząd Miejski Kościana, teraz przez starostwo powiatowe. Z kolei przed II Wojną Światową znajdowało się tam mieszkanie starosty kościańskiego. Teraz nowa sala posłuży między innymi Radzie Powiatu, bo będą odbywały się w niej posiedzenia. Do tej pory sesje organizowano w świetlicy w kościańskim szpitalu.

W ramach gruntownego remontu zlikwidowano stare drewniane podłogi i położono nowe, granitowe. Wyremontowano ściany i sufity, odtworzono na nich dekoracje. Ściany pomalowano. Wymieniono instalacje elektryczną, zainstalowano klimatyzację i nowe oświetlenie. Na potrzeby Rady zamontowano system do głosowania, nagłośnienie i system do transmisji obrad Rady. Zakupiono nowe meble i elementy dekoracyjne. Koszt remontu sali, której głównym dysponentem będzie Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami wyniósł około 490 tys. złotych.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie

do Góry