Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie włączyła się w ogólnopolską akcję “Noc Bibliotek”. Tradycyjnie przygotowano wiele ciekawych atrakcji z tej okazji.

Tegoroczna noc odbywała się pod hasłem “Czytanie wzmacnia”. W ramach akcji “Noc Bibliotek” w placówce w Kościanie przygotowano atrakcje dla czytelników w każdym wieku. Najmłodsi wzięli udział, wraz z detektywem Pętelką, w poszukiwaniu zagadek, rozwiązywaniu łamigłówek i łamaniu szyfrów. Nie tylko w budynku, ale też poza nim. Na dzieci oraz młodzież czekały też projekcje filmów, a ci nieco starsi wzięli udział w dyskusji o literaturze fantastycznej.

Z kolei dla dorosłych odbyło się spotkanie z Martą Grygiel, autorką “Historii pewnego zakończenia”. Rozmawiano podczas niego nie tylko o literaturze, ale także… jodze. Pani Marta jest bowiem instruktorką jogi i zajmuje ona ważną część w jej debiutanckiej powieści. Odbyło się też spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Oprócz tego na czytelników czekały pozycje z “nocą” w tytule, a także książki niespodzianki. Autorzy mogli z kolei bez skrępowania przeczytać fragmenty popełnionych przez siebie dzieł. Przygotowano też wyzwanie “on-line”, poczęstunek i inne atrakcje.

do Góry