Nikodem Dworczak najlepszy we wrocławskim półmaratonie nocnym!

W sobotę, 15 czerwca, odbył się 10. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Najlepszy okazał się w nim kościaniak, Nikodem Dworczak.

Start nocnego półmaratonu we Wrocławiu odbył się na Stadionie Olimpijskim o godzinie 10.00. W zawodach wystartowało ponad 10 tysięcy sportowców. Wśród nich znalazł się Nikodem Dworczak, kościaniak, który niedawno odniósł serię sukcesów w Stanach Zjednoczonych, a w ubiegłym tygodniu przyjechał do Kościana odwiedzić rodzinę, ale wziąć też udział m.in. w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, które pod koniec czerwca odbędą się w Bydgoszczy. Przy okazji wziął udział we wrocławskim półmaratonie i jak się okazało, był w nim najlepszy.

Reklama

Trasę przebiegł w godzinę, 4 minuty i 3 sekundy. Na mecie miał 21 sekund przewagi nad drugim zawodnikiem, Mateuszem Kaczorem z Radomia i 37 sekund przewagi nad trzecim Patrykiem Kozłowskim, także z Radomia. – We Wrocławiu startowałem już dwa lata temu i wiedziałem, że jest tam fajna trasa, czysta rywalizacja i niezłe nagrody. Dlatego już jakiś czas temu podjąłem decyzję, by wziąć w nim udział. Na trasie było kilku zawodników, którzy mogli walczyć o zwycięstwo i większą część trasy pokonaliśmy wspólnie, we trzech. Tempo było cały czas pod kontrolą, choć rywale próbowali co jakiś czas szarpnąć i się urwać, ale nie pozwoliłem im na to. Około pięciu kilometrów od mety postanowiłem, że spróbuję im się urwać. To się udało i już do samego końca powoli zwiększałem dystans od nich – opowiada Nikodem. Jak zaznacza, wygrana cieszy, ale jego głównym celem są Mistrzostwa Polski.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Nikodem Dworczak dwukrotnie pobił rekord Polski w biegu na 5000 metrów. Najpierw w grudniu 2023 roku poprawił o 4 sekundy 16-letni rekord Artura Kerna, a w lutym dystans ten pokonał w czasie poniżej 14 minut, uzyskując czas 13:51.92, a więc poprawiając swój wynik o niemal 14 sekund. Nadal jest w formie, warto więc mu kibicować 29 czerwca.

Zdjęcie: materiały organizatora

Reklama
Go to TOP