Jak się okazało, mimo wcześniejszych zapowiedzi, przejazd kolejowy na ul. Młyńskiej nie zostanie zamknięty we wtorek. Wykonawca podaje kolejną datę, czwartek, choć i ten dzień nie jest pewny na 100%.

Zamknięcie przejazdu przez tory na ul. Młyńskiej w Kościanie spowoduje zmianę organizacji ruchu na wielu ulicach w mieście, dlatego też mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują, kiedy zmiany zostaną wprowadzone. Początkowo miało to być po wakacjach, potem termin przesunięto na połowę listopada. W końcu podano pierwsze daty: 24 lub 27 listopada. One również okazały się nieprawidłowe i pod koniec ubiegłego tygodnia poinformowano, że przejazd zostanie zamknięty we wtorek, 28 listopada.

Jak się jednak okazuje, w ten dzień również przejazd nie zostanie zamknięty. – Mamy już ustalony plan organizacji ruchu i czekamy na komisję, która wszystko zatwierdzi – wyjaśnia Adam Michalski z firmy Torpol, która jest wykonawcą robót na tym odcinku linii kolejowej E 59. – Najprawdopodobniej zamknięcie nastąpi w czwartek, jeśli zarządcy dróg i PKP nie wniosą ewentualnych uwag – zaznacza. Dotyczy to kilku zarządców dróg, ponieważ organizacja zmieni się zarówno na drogach powiatowych, wojewódzkich, a także na drodze krajowej. Czwartek też więc nie jest dniem, w którym na 100% zamknięty zostanie przejazd, ale prawdopodobnym. O ewentualnych zmianach będziemy informować.

Warto zapoznać się z planowanymi zmianami. Pisaliśmy o nich TUTAJ. Mapka dostępna jest też  TUTAJ

do Góry