Nasi juniorzy na międzynarodowym turnieju w piłkę ręczną

Bardzo dobrą grę i wspaniałą postawę na boisku zaprezentowali młodzi zawodnicy z Kościana podczas międzynarodowego turnieju piłki ręcznej.

W dniach 23-25 marca 2018 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej w kategorii Junior Młodszy. Była to już trzecia edycja tego typu impreza propagująca szczypiorniaka w Polsce. Rozgrywki toczyły się równolegle na dwóch halach w Rewalu oraz Dźwirzynie. W rozgrywkach udział wzięło 17 drużyn ze Szczecina, Oławy, Elbląga, Kostrzyna nad Odrą, Gostynina, Zielonej Góry, Koszalina, Głogowa, Buku, Gdańska, a także z Niemiec i oczywiście Kościana.

Nasz zespół trafił do grupy A gdzie pierwszego dnia rozegrał dwa mecze. W meczu otwarcia MKS Tęcza Kościan pokonał dobrze prezentujący się zespół UKS Nukleon Kostrzyn n/Odrą 33: 28 (17:14). Późnym wieczorem tego samego dnia podopieczni trenera Tomasza Frąckowiaka musieli niestety uznać wyższość zespołu SPR Wybrzeże 01 Gdańsk, który pokonał kościaniaków wynikiem 22:39 (9:18). Po pierwszym dniu nasi juniorzy zajmowali drugie miejsce w grupie, a skład opuścił Filip Jackowski którego niestety zmogła grypa.

Drugi dzień zmagań na parkiecie Hali Widowiskowo Sportowej w Rewalu to kolejne dwa mecze Tęczy. W pierwszym z nich szczyporniści z Kościana zagrali z bardzo silnym zespołem Moto Jelcz Oława. Mimo wyrównanego pojedynku to zespół z Oławy okazał się nieco lepszy, wygrywając spotkanie 27:23 (14:12). Następny mecz to konfrontacja z MKS Truso Elbląg gdzie mimo ogromnego wysiłku i potu, jakie zostawili chłopacy na boisku nie udało się wygrać. Trudno powiedzieć jak potoczyłyby się losy spotkania gdyby nie kontuzja jednego z naszych czołowych zawodników. Całe spotkanie zakończyło się porażką Tęczy 26:19 (10:9). Drużyny z Rewalskich grup były bardzo silne co pokazała zaciętość spotkań , większość z nich to Zespoły ze Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W niedzielę zespół Kościańskiej Tęczy udał się na ostatni swój mecz do Dźwirzyna gdzie zagrał z zespołem Handball Szczecinek i wygrał pewnie 38:16 (18:8). Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a nasi juniorzy wsparci kadrowo zawodnikami trenera Rafała Szatkowskiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole został Łukasz Szczepaniak. Naszych chłopaków dzielnie wspierali też rodzice, którzy pokonali wiele kilometrów, by kibicować naszym zawodnikom. Gdyby nie oni nie doszłoby do wyjazdu, gdyż finansowali ich pobyt, za co należą im się słowa uznania. Finansowo wsparł też naszych szczypiornistów burmistrz Krzywinia, który oprócz transportu ufundował upominki dla naszych zawodników. – Bardzo serdecznie dziękujemy – mówi kierownik, Karol Kaniewski.

Klasyfikacja końcowa CKS Handball Cup 2018
1. SPR Wybrzeże 02 Gdańsk
2. LHC Cottbus
3. KSPR Gwardia Koszalin
4. MKS Kusy I Szczecin
5. SPR Wybrzeże 01 Gdańsk
6. SPR Chrobry Głogów
7. Moto-Jelcz Oława
8. UKS Spartakus Buk
9. UKS Szczypiorniak Zielona Góra
10. MKS Truso Elbląg
11. MKS Tęcza Kościan
12. Handball Szczecinek
13. UKS Nukleon Kostrzyn n/Odrą
14. MKS Kusy II Szczecin
15. MKS CKS-SMS Szczecin
16. SV Jahn Bad Freienwalde
17. Handball Team Skrwa Gostynin

Wyniki :
UKS Nukleon Kostrzyn n/Odrą – MKS Tęcza Kościan 28:33 (14:17)
SPR Wybrzeże 01 Gdańsk – MKS Tęcza Kościan 39:22 (18:9)
MKS Tęcza Kościan – Moto-Jelcz Oława 23:27 (12:14)
MKS Truso Elbląg – MKS Tęcza Kościan 26:19 (10:9)
MKS Tęcza Kościan – Handball Szczecinek 38:16 (8:18)

 MKS TĘCZA KOŚCIAN: Ćwiertnia (br), Jackowski J. (br), Frąckowiak, Grzesiak, Kaniewski, Andrzejewski, Bartkowiak, Krupka, Michalak, Szczepaniak, Jackowski F, PieśniakDziubała, Owczarczak, Kędziora.

Trener Tomasz Frąckowiak

Kierownik Karol Kaniewski

Relacja i zdjęcia: K.K.

[envira-gallery id=”12120″]

do Góry