Największa w regionie impreza disco już w czerwcu!

23 czerwca w Kościanie już po raz drugi odbędzie się Disco Summer Show Festival. Tegoroczną gwiazdą imprezy będzie Boney M. z wokalistką Sheylą Bonnick.

Ubiegłoroczna impreza disco cieszyła się ogromną popularnością. Według szacunków organizatorów uczestniczyło w niej około siedem i pół tysiąca osób, czasem nawet z dość odległych regionów Polski. – Doszliśmy do wniosku, że warto ją powtórzyć – mówi starosta kościański, Bernard Turski. Jak dodaje, impreza nie tylko cieszyła się sporym zainteresowanie, wbrew obawom organizatorów, ale była też wyjątkowo bezpieczna, ponieważ nie odnotowano na terenie, gdzie się odbywała, zdarzeń wymagających interwencji policji. – Był to sukces zarówno artystyczny, jak i organizacyjny, a mieszkańcy miasta, jak i całego powiatu oczekują kolejnych tego typu zdarzeń – dodaje przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, Piotr Ruszkiewicz. – Taka formuła powitania lata się sprawdziła, warto więc ją kontynuować – potwierdza burmistrz Kościana, Michał Jurga.

Disco Summer Show Festival 2018 odbędzie się 23 czerwca przy kościańskiej pływalni. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 23 marca, a kosztować będą 20 zł. Tym razem ich cena nie będzie wzrastać wraz z kolejnymi miesiącami, a jedynie w dniu imprezy bilety kosztować będą 50 zł. Zabawa ma rozpocząć się o godzinie 17.00, ale uczestnicy wpuszczani będą od godz. 16.00. Planowo Disco Summer Show Festival 2018 ma potrwać do godz. 23.00, czeka więc nas co najmniej pięć godzin muzyki disco.

Na scenie pojawią się gwiazdy muzyki disco, między innymi zespoły Bayera i Spontan, ale także wokaliści: Giesek i Exaited. Gwiazdą wieczoru będzie uwielbiana przez wielu grupa Boney M. z wokalistką Sheylą Bonnick. Imprezę poprowadzić Maciej Smoliński, prezenter PoloTV. Muzyka to nie jedyna atrakcja przygotowana przez organizatorów. – Zyskując doświadczenie w ubiegłym roku postanowiliśmy przede wszystkim poszerzyć strefę gastronomiczną. Będzie też dostępna strefa dla dzieci, a także strefa ekstremalna – opowiada Piotr Serdiuk, prezes zarządu stowarzyszenia “Oliwskie Słoneczko”, które wraz z “Event Fabryka” i współpracy z lokalnymi samorządami, jest głównym organizatorem imprezy. W ubiegłym roku w strefie ekstremalnej można było skoczyć na bungee, ale co będzie w tym roku pozostaje nadal niespodzianką.

Oprócz koncertu w Kościanie organizatorzy planują też zorganizować podobne imprezy w Mościszkach, 21 lipca, i w Krzywiniu 1 września.

 

do Góry