Od środy, 31 sierpnia, dostępny jest najnowszy numer Gazety Kościańskiej. Wewnątrz mnóstwo ciekawych informacji z regionu.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej to jak zwykle moc ciekawych i ważnych, a także wzbudzających emocję informacji z regionu. Przeczytacie między innymi o problemach związanych z remontem Rynku w Kościanie, budżecie obywatelskim, niebezpiecznych odpadach, cenach sprzed 6 lat i wielu innych rzeczach.

Co dalej z Rynkiem?

Remont Rynku wzbudza ogromne emocje. Zaplanowana przez władze miasta konferencja prasowa, miała dać odpowiedzi na większość pytań, które zadają mieszkańcy. Niestety na konferencji nie pojawił się ani burmistrz, ani wykonawca prac. Dowiedzieliśmy się też, że dobrze nie jest.

Będzie budżet obywatelski?

O budżet obywatelski prosiło wiele grup w Kościanie już od wielu lat. Nagle okazało się, że pojawiły się dwa projekty uchwał w tej sprawie. Jeden przedstawili radni opozycji, drugi burmistrz.

Odpady budzą niepokój!

Niebezpieczne odpady składowane w Czempiniu znów dały osoby znać. Tym razem zagrożenia nie stwierdzono, ale mieszkańcy i przedsiębiorcy boją się, że w każdej chwili może stać się coś złego.

Za ile kupowaliśmy?

Archiwa Gazety Kościańskiej skrywają mnóstwo ciekawych informacji. Znaleźliśmy między innymi ceny podstawowych towarów w Kościanie w 2016 roku. Różnica jest porażająca!

Kraina Bajek!

Setki osób przyciągnęła na plac przy Kościańskim Ośrodku Kultury Kraina Bajek zorganizowana z okazji zakończenia wakacji. Działo się sporo!

Oprócz tego relacje z festynów charytatywnych, pikników, dożynek. Masa informacji sportowych i kronika policyjna. Przeczytacie o lekarzu z 52-letnim stażem, szewcu i rzeczoznawcy obuwia, dzieciach z kościańskich przedszkoli. W tym numerze także Orędownik Samorządowy i oczywiście program telewizyjny.

do Góry