Od dziś dostępny jest najnowszy numer Gazety Kościańskiej (z dnia 10 sierpnia 2022). Wewnątrz, jak zwykle, mnóstwo ciekawych informacji.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej obfituje w tematy ważne dla mieszkańców powiatu kościańskiego, ale nie tylko. Przeczytacie m.in. o tym, co z Rynkiem i ul. Łąkową, o przedszkolu na os. Konstytucji 3 Maja. Wewnątrz także niezwykła historia bohatera Powstania Warszawskiego, półkoloniach dla dzieci i wiele innych informacji.

Wujek ksiądz

Jeden z bohaterów Powstania Warszawskiego, ks. Władysław “Struś” Zbłowski pochodził z Kościana. O jego niezwykłej historii i związkach z miastem przeczytacie w najnowszym numerze GK.

Co z remontem ulicy Łąkowej?

To pytanie, które często słyszymy od mieszkańców Gurostwa. Widoki na remont są, ale o szczegółach w gazecie.

Przedszkole gotowe

Przedszkole na os. Konstytucji 3 Maja wreszcie doczeka się otwarcia. Przedłużająca się, pięcioletnia, budowa, wreszcie zmierza do końca.

Rowerem i konno

W Racocie odbył się rajd “Rowerem i konno”. Zainteresowanie było ogromne. W GK przeczytacie relację z rajdu.

Oddział przygotowania wojskowego

W szkole w Nietążkowie powstaje oddział przygotowania wojskowego. Nad nauką przyszłych obrońców Polski czuwać będą żołnierze.

Oprócz tego kronika policyjna, informacje o wypadkach i pożarze w sali zabaw, mandatach w Nowym Dębcu, zbiórce na nowy motoambulans, spora porcja informacji sportowych,

do Góry