Od środy dostępny jest najnowszy numer Gazety Kościańskiej (z dnia 3 sierpnia 2022 r.). Warto poczytać i dowiedzieć się, co ważnego wydarzyło się w ostatnim czasie w powiecie kościańskim.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej to moc informacji o wydarzeniach z naszego powiatu. Przeczytacie m.in. o Chilloucie na Łazienkach, końcówce zbiórki ogromnej kwoty dla małej Zuzi, tragicznym podsumowaniu półrocza na drogach powiatu kościańskiego, PRLu w KOKu. Oprócz tego przypominamy tekst o powstaniu jednego z bloków na “Gnojnej”, piszemy o budżecie obywatelskim Czempinia, biegach w Widziszewie i niezwykłej podróży rowerem.

40-latek na “Gnojnej”

Ponad 60 lat temu powstał blok na os. Piastowskim. Przypominamy tekst z 2001 roku właśnie odnośnie początków Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i tego bloku, który wtedy obchodził 40-lecie istnienia.

Budżet obywatelski Czempinia

Poznaliśmy projekty, które walczyć będą o 60 tysięcy złotych w ramach czempińskiego budżetu obywatelskiego. Jakie to projekty i kiedy głosować? O tym w tekście.

Chillowanie na Łazienkach

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się impreza pod nazwą “Strefa Chillout”. Nie brakowało ani atrakcji, ani kościaniaków, którzy przybyli, by dobrze się zabawić i miło spędzić czas.

Zbiórka dla Zuzi

Zuzia Sulecka ze Smogorzewa zmaga się z SMA typu 1. Dzięki pomocy wielu osób, także mieszkańców powiatu kościańskiego, dziewczynka otrzyma “najdroższy lek świata”.

PRL znów w Kościanie

Wszyscy, którzy z sentymentem wspominają absurdy PRL mogli odwiedzić niedawno Kościański Ośrodek Kultury i ponownie poczuć absurdy czasów słusznie minionych. A do tego obejrzeć filmy.

Nocne zwiedzanie Ziemi Kościańskiej

Fundacja Bonum Adipisci przygotowała kolejną edycję “Nocnego Zwiedzania”. Dlaczego było to wyjątkowe i wydarzenie? O tym w artykule w tym numerze Gazety Kościańskiej.

Oprócz tego w gazecie znajdziecie nieco historii, sporo informacji sportowych m.in. o biegach w Widziszewie. Przeczytacie o niezwykłej podróży Marzeny Kowalczyk rowerem wzdłuż Warty i wielu innych ważnych wydarzeniach. W środku także program telewizyjny, kronika policyjna, ogłoszenia itp.

do Góry