Polecamy najnowszy numer Gazety Kościańskiej z dnia 15 marca 2023 roku. Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawych informacji.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej dostępny jest od środy, 15 marca. W tygodniku przeczytacie przede o najważniejszych rzeczach, które dotyczą powiatu kościańskiego. Między innymi o rozbiórce cukrowni, planach przebudowy ulic w Krzywiniu, biegach w Nietążkowie, ale także takich, których w internecie nie znajdziecie.

Komin zostaje

Spore zainteresowanie wzbudziła rozbiórka budynków po byłej cukrowni w Kościanie. Po co prowadzone są prace i czy są jakieś plany na zrewitalizowanie tego terenu? O tym w najnowszym numerze Gazety Kościańskiej.

Druhowie z OSP Krzywiń zyskali nowy samochód

40-letni jelcz dobrze służył druhom z OSP Krzywiń, ale przyszedł czas na zmianę. Otrzymali oni nowy samochód, a także nową łódź do ratownictwa wodnego. W uroczystości przekazania auta udział wziął nawet minister.

Polityczne spotkania

Zarówno sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, jak i Koalicji Obywatelskiej odbyli w ubiegłym tygodniu spotkania z politykami. Do Kościana przyjechał m.in. Michał Szczerba, czy minister Jan Dziedziczak.

W obronie papieża

Członkowie, sympatycy PiS, wraz z osobami chcącymi wystąpić w obronie Jana Pawła II zebrali się pod jego pomnikiem, by złożyć kwiaty. O tym, dlaczego w najnowszym numerze GK.

O problemach rolnictwa

W tym numerze “Kościańskiej” przypominamy też wywiad z Włodzimierzem Przydrożnym o problemach rolnictwa. Czy coś w tej mierze się zmieniło?

Oprócz tego w gazecie znajdziecie mnóstwo innych, ciekawych informacji. Piszemy o powrocie festiwalu kulinarnego i biegach w Nietążkowie, o przejęciu przez powiat szkoły w Kiełczewie, dużym inwestorze, który zamierza działać w gminie Czempiń. Nie brakuje relacji z imprez i wydarzeń, kroniki policyjnej, historii, programu telewizyjnego i innych tematów. W tym numerze także Monitor Wielkopolski.

do Góry