W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się finał konkursu “Najlepsi z najlepszych”. Najlepsza okazała się Julia Hordecka ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Interdyscyplinarny Konkurs “Najlepsi z najlepszych” zorganizowano już po raz siedemnasty. W tym roku organizatorem finału była Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie. Celem konkursu jest wyłonienie spośród uczniów tego, który będzie się charakteryzował szeroką wiedzą z wielu przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej, ale także wiedzy ogólnej. Każda szkoła wyłania 10 najlepszych uczniów ostatnich klas. Na finał dotarło 38.

Do konkursu nie sposób się przygotować, bo pytania przygotowano bardzo różne. Pytania dotyczyły wiedzy nabytej w szkole, literatury, filmu, spraw lokalnych, a nawet popkultury. Bezkonkurencyjna okazała się Julia Hordecka ze Szkoły nr 4. Drugie miejsce zajął Jędrzej Mroziński z SP3, trzecie Mateusz Kupka z SP1, czwarte Oskar Frąszczak z SP2, a piąte Ewelina Trąbka z SP3. O kolejności na miejscach 4 i 5 zadecydowała dogrywka.

Najtrudniejsze w konkursie było to, że przygotowano tak różnorodne pytania. Właściwie mogło się trafić wszystko. Pewne rzeczy trzeba było po prostu wiedzieć, nie dało się ich nauczyć wcześniej – mówiła po zakończeniu konkursu zwyciężczyni. Warto dodać, że Julia na swoim koncie ma już wiele konkursowych sukcesów.

W sumie to na konkursie była głównie wiedza ogólna, którą wynieśliśmy z lekcji podczas nauki. Nie spodziewałem się drugiego miejsca, więc się cieszę. Z Julią spotykamy się na różnych konkursach i ostatnio też znalazłem się tuż za nią. Muszę po prostu uznać jej wyższość – zaznacza z kolei Jędrzej Mroziński.

do Góry