Nagrody dla uczniów i studentów za wybitne osiągnięcia

Czworo studentów i dwóch uczniów otrzymało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kościańskiego jednorazowe stypendium starosty.

Nagrody przyznano w ramach “Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z powiatu kościańskiego”. – Te pieniądze które wydajemy z budżetu powiatu na stypendia są to najlepiej zainwestowane pieniądze – zauważył starosta Bernard Turski. – Są to pieniądze, które w znakomity sposób będą procentowały, a zależy nam na tym, by młode pokolenie obywateli Ziemi Kościańskiej kształciło się i abyście w niedalekiej przyszłości zastąpili nas i dalej rozwijali nasz region – powiedział do stypendystów.

Stypendia w ramach tego programu przyznawane są od 2006 roku. W tym czasie otrzymało je 10 uczniów i 17 studentów z powiatu kościańskiego. Wysokość nagrody w przypadku uczniów wynosi maksymalnie 1 000 złotych, natomiast w przypadku studentów to kwota maksymalnie 1 500 złotych. W tym roku o stypendium ubiegało się 9 studentów i 4 uczniów, a otrzymali je:

  • Dawid Kowalkowski – student V roku międzyobszarowych studiów indywidualnych na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończył kurs języka hebrajskiego na Uniwersytecie w Hajfie oraz kurs prawa kosmicznego i polityki wykorzystania przestrzeni kosmicznej we Francji. Brał udział w rundach światowych międzynarodowego konkursu prawniczego Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition w Waszyngtonie, międzynarodowego konkursu prawa lotniczego Air Law Moot Court Competition w Dżakarcie oraz w rundach europejskich międzynarodowego konkursu prawa kosmicznego im. Manfreda Lachsa w Belgradzie. Stypendysta dwóch rządów: izraelskiego i francuskiego.
  • Paulina Płocieniak – studentka V roku prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finalistka II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mediacyjno-Negocjacyjnego #mediUJ! Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu SACROSONG 2016 z tercetem wokalnym Akolada. Organizatorka II i III Ogólnopolskiej konferencji naukowej “Mediacja w administracji” na WPiA w Poznaniu oraz warsztatów popularnonaukowych “Mediacja – techniki mediacyjno – negocjacyjne” na UAM. Działa w Studenckim Kole Naukowym Arbitrazu i Mediacji DIALOG. Brała udział w projekcie naukowo – badawczym wpisanym w statutową działalność Katedry Postępowania Karnego WPiA UAM w Poznaniu “Mediacja po wyroku”.
  •  Łukasz Szukalski – student VI roku kierunku lekarskiego w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Współautor wielu prac i doniesień naukowych wygłoszonych na konferencjach. Współautor rozdziału w monografii naukowej “International Congress of Young Medical Scientists: Abstract Book”. Przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Paliatywnej przy Zakładzie Opieki Paliatywnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Aktywny członek Studenckiego Koła Naukowego Położnictwa, Ginekologii i Onkologii Ginekologicznej oraz Studenckiego Koła Naukowego Reumatologii i Chorób Układowych Tkanki Łącznej w Bydgoszczy.
  • Klaudia Górna – studentka V roku prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestniczka wielu konferencji, na których występowała z własnymi referatami, m.in.: “Prawo człowieka do kremacji w świetle instrukcji Kongregacji Nauki Wiary “Ad resurgendum cum Christo”, “O początkach dyplomacji u starożytnych Rzymian”, “Zasada dobra wspólnego w Konstytucji RP”. Prezes Koła Jurystów Prawa Rzymskiego i Kanonicznego Sapere Aude, członek Koła Naukowego Publicznego Prawa Gospodarczego UMK.
  • Jakub Grześkowiak – uczeń trzeciej klasy I LO w Lesznie. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu “Historia i życie” oraz konkursu “Dziedzictwo Reformacji w Wielkopolsce”. Zdobywca drugiej nagrody w międzyszkolnym konkursie regionalnym “Cudze chwalicie, swego nie znacie. Życie kreślone historią. Wojenne losy naszych najbliższych” oraz w finale konkursu na pracę
    z zakresu nauk przyrodniczych “Katedra Uczniowska”.
  • Jędrzej Smok – uczeń drugiej klasy I LO w Kościanie. Laureat Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk 2016/17 oraz Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea 2016/17. Został wyróżniony w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym “Kangur”.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”131″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry