Motocykle dla policjantów z Kościana [ZDJĘCIA]

Do Komendy Powiatowej Policji w Kościanie trafiły dwa nowe motocykle. Kierowcy, którzy lubią mocniej wcisnąć pedał gazu nie mogą czuć się bezkarnie.

Nowe motocykle, które od czwartku, 22 września, można spotkać na drogach powiatu kościańskiego to przystosowane do wymogów policji BMW R1250 RT. Jednoosobowa wersja, gdzie miejsce pasażera zastąpił kufer z centralą radiową. Z przodu i z tyłu wyposażono je w niebieskie i czerwone sygnały uprzywilejowania. Jednoślady posiadają dwucylindrowe 134-konne silniki o pojemności 1254 cm3, które skutecznie rozpędzą motocykl. Używane będą przez policjantów wydziału ruchu drogowego i pozwolą im na szybkie dotarcie na miejsce interwencji lub zdarzenia drogowego.

Najbardziej charakterystyczną cechą motocykli są nowe barwy policyjnych pojazdów. Oprócz niebieskich elementów odblaskowych, uzupełniono je dodatkowo o kolor żółty. Są one pierwszymi pojazdami w jednostce w nowym oznakowaniu.

Nowe motocykle BMW są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

do Góry