Młodzi piłkarze z APR Kościan liderem w Grand Prix Żaków!

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan po rzutach karnych wygrali z ZAP Zbąszynek finał pierwszego turnieju XX Grand Prix Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Patryk Grys z APR.

W Dopiewie w minioną niedzielę rozegrano pierwszy turniej XX Grand Prix Żaków o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Turniej rozpoczął się od losowania grup, które prowadziła Daria Kaczmarek – utalentowana zawodniczka I-ligowego Bukowsko-Dopiewskiego Klubu Piłki Ręcznej. Młodzi piłkarze z Kościana wystawili dwie drużyny. Do grupy A trafiły zespoły: AP Reissa Kościan II, AP Wilki Dąbrówka, Canarinhos Skórzewo II i Orkan Konarzewo. Natomiast w grupie B: AP Reissa Kościan, Canarinhos Skórzewo, GKS Dopiewo i ZAP Zbąszynek.

Po rozegraniu 12 meczów grupowych, które sędziowali Michał Głomski i Maciej Rędzio, do półfinału z grupy A awansowało Canarinhos Skórzewo II i Orkan Konarzewo, wyprzedzając AP Wilki Dąbrówka i AP Reissa Kościan II. Grupę B wygrała Zbąszynecka Akademia Piłkarska, przed AP Reissa Kościan, GKS Dopiewo i Canarinhos Skórzewo. Okazała się, że grupa ta była mocniejsza. Wszystkie zespoły w niej grające, w kolejnych spotkaniach okazały się lepsze od tych z grupy A.

W meczu o 3 miejsce w turnieju Orkan Konarzewo wziął rewanż za porażkę grupową 0:2 z Canarinhos Skórzewo. Po bezbramkowym remisie w regulaminowym czasie gry, okazał on się lepszy w serii 3 rzutów karnych, wygrywając 1:0. Także w meczu finałowym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po remisie 2:2, lepiej wykonała je drużyna AP Reissa Kościan wygrywając ze ZAP Zbąszynek 1:0. Tym samym podopieczni Tomasza Woźniaka zrewanżowali się zespołowi z lubuskiego za porażkę grupową 0:1.

Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany Patryk Grys (6 goli), a bramkarzem Wojciech Miśkiewicz (ZAP Zbąszynek). Najmłodszym zawodnikiem, który strzelił bramkę był Dominik Matuszak z Kościana II (rocznik 2015), gola zdobyła też jedna z dwóch dziewczynek występujących w turnieju – Amelia Tyma z Konarzewa. Oprócz niej na liście uczestników zawodów była 7-letnia Aneta Suchocka z miejscowości Pecna, która wystąpiła w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa.

Kolejne turnieje cyklu odbędą się w weekend 12-13 lutego 2022 r. również w Hali GOSiR w Dopiewie.

do Góry