Młodzi piłkarze trenują mimo epidemii. Dla zdrowia!

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Reissa mimo obowiązujących ograniczeń nadal trenują. Robią to nie tylko po to, by utrzymać formę, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w trosce o swoich podopiecznych rozpoczęła akcję „Motoryka i sprawność”. Wprowadzone rozwiązanie zapewnia ciągłość treningów i integruje grupy treningowe. Jeszcze w miniony piątek na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie młodzi piłkarze w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan intensywnie trenowali. Oprócz treningów wieczorem rozegrano mecz kontrolny pomiędzy zespołem orlika młodszego z Kościana, a reprezentacją Gminy Dopiewo. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Tomasza Woźniaka. Niestety następnego dnia obiekty sportowe w całym mieście zgodnie z nowym rozporządzeniem zamknięto dla dzieci i młodzieży.

Mimo wprowadzonych obostrzeń APR Kościan wprowadziła rozwiązanie, które zapewniło ciągłość treningów i integruje grupy treningowe. Klub realizuje projekt „Motoryka i sprawność”. Celem treningów online i zadań domowych jest: regularne dbanie o kondycję fizyczną, eliminowanie wad postawy (m.in. skrzywienie kręgosłupa), wyrabianie zdrowych nawyków i potrzeby samorozwoju dzieci, poprawa sprawności, a w konsekwencji poprawa zdrowia psychicznego zawodników, tak, by mogli rozwijać się sportowo nie tylko na treningach i spotkaniach ze swoimi trenerami, ale również dodatkowo w domu, ogródku czy na podwórku spędzając aktywnie czas również z udziałem rodziców.

– W ostatnim roku zauważamy, że uruchomione nauczanie zdalne w szkole i ograniczenia w dostępie do aktywności w dużym stopniu odciskają piętno na formie i sprawności dzieci. Dlatego tworzymy specjalny dodatkowy stały element naszego programu szkolenia, żeby odbudować i utrzymać na dobrym poziomie kondycję fizyczną naszych dzieci. Robimy to z myślą o przyszłości i eliminowaniu takich schorzeń jak wady postawy, płaskostopie, czy otyłość – mówi koordynator Tomasz Woźniak.

Ponadto czołowe grupy kościańskiej filii największej szkółki piłkarskiej w Wielkopolsce realizują indywidualne plany treningowe. Biorą udział w treningach mentalnych i wspólnych spotkaniach video ze swoimi kolegami oraz trenerem. Należy wspomnieć, że rok temu podczas lockdownu APR Kościan realizowała z pozytywnymi skutkami projekt „Akademia Piłkarska Online”. Jako pierwszy klub w mieście i gminie wrócił do regularnych treningów zgodnie z nowymi zasadami sanitarnym. Efekty wykonanej przez zespołów i trenerów były widoczne na boiskach, gdyż Akademia Piłkarska Reissa mogła się pochwalić dużą ilością sukcesów.

Źródło, zdjęcie: APR Kościan

do Góry