Mistrzostwa Strażaków w Tenisie Stołowym [ZDJĘCIA]

W czwartek rozegrano IV Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym. W turnieju udział wzięło 42 strażaków.

IV Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym zorganizowały wspólnie przez Komendy PSP w Lesznie i Kościanie. Rozegrano je na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Śmiglu. – W tegorocznych mistrzostwach bierze udział 42 zawodników, a poziom jest jak zwykle bardzo wysoki – mówi Sebastian Kozłowski, komendant miejski PSP w Lesznie.

W finale zmierzyli się strażacy z Komendy Miejskiej w Lesznie. Ubiegłoroczny zwycięzca, Mateusz Skorupiński oraz Piotr Mulczyński, który przed rokiem uległ Skorupińskiemu. Tym razem okazał się lepszy Mulczyński. – Można powiedzieć, że oddałem młodszemu koledze. To jednak na nim ciążyła presja zeszłorocznego zwycięzcy i pewnie to też miało wpływ. Bardzo się cieszę, że udało się wygrać – mówi nowy mistrz. Treningi do turnieju rozpoczął w grudniu. – Jestem ze Śmigla i mamy tu bardzo dobre warunki, jeśli chodzi o tenisa stołowego. Mamy bardzo dobrych trenerów, Danutę Strzelczyk, Tadeusza Kozłowskiego i Eryka Hertmanowskiego. Praktycznie codziennie ktoś z nich prowadzi trening i jak nam pasuje, to możemy przyjść i potrenować – dodaje.

Drugie miejsce wywalczył Mateusz Skorupiński, a podium uzupełnił, podobnie jak przed rokiem, Cezary Doręga z KP PSP w Obornikach.

do Góry