Mistrzostwa Powiatu w kręglarstwie klasycznym

W niedzielę 20 listopada 2022 roku na torach kręgielni OSiR w Gostyniu odbyły się drugie Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym.

W zawodach, które były współfinansowane ze środków powiatu kościańskiego wzięło udział łącznie 51 osób. Organizatorem zawodów było Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich „Jedność”. Tuż po godzinie czternastej w asyście sędziego głównego Sebastiana Bartkowiaka zawody otworzył prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak. Po oddaniu pierwszego symbolicznego rzutu przez Marka Malickiego, jako pierwsi na torach pojawili się najmłodsi adepci kręglarstwa, którzy dzielnie walczyli o medale i trofea w dwóch kategoriach dzieci i młodzików.

W kategorii dzieci całe podium należało do mieszkańców powiatu kościańskiego. W najlepszej dyspozycji tego dnia był Piotr Ratajczak, który strącił 145 kręgli. Drugie miejsce z wynikiem 138 strąconych kręgli uzyskał ubiegłoroczny mistrz w tej kategorii Szymon Bartkowiak. Trzecie miejsce wywalczył Kajetan Koller z łącznym rezultatem 127 strąconych kręgli.

W kategorii młodzików mistrzem powiatu kościańskiego został Tytus Koller z Kościana, który strącił 240 kręgli. Wicemistrzostwo wywalczyła Maja Kaźmierczak ze Swarzędza (189 kręgli), a podium uzupełniła z wynikiem 132 strąconych kręgli Oliwia Bobrowska z Kościana.

Seniorzy

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli już tylko seniorzy. Najlepszy rezultat spośród wszystkich biorących udział zawodach kobiet z terenu powiatu kościańskiego w niedzielnych uzyskała Dorota Borowiak. Tak jak przed rokiem została mistrzynią powiatu kościańskiego. Jej wynik, 349 kręgli, był lepszy o 23 kręgle od drugiej w rankingu Joanny Bartkowiak. Najniższy stopień podium uzupełniła z kolei Aleksandra Bartkowiak, która położyła 306 kręgli. Cała trójka pań stanęła na podium w tej samej kolejności także w klasyfikacji kobiet OPEN. Panie wyjechały więc z mistrzostw z podwójnymi pucharami oraz medalami.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczył Wiesław Brzóska, a srebrny medal Marek Borowiak. Panowie, którzy w porównaniu z ubiegłorocznymi mistrzostwami zamienili się miejscami, strącili odpowiednio 348 i 346 kręgli. Natomiast brązowy medal z końcowym wynikiem 334 strąconych kręgli wywalczył Witold Zemler. Identycznie wyglądało podium w kategorii mężczyzn OPEN. Najlepszy spośród startujących mężczyzn spoza powiatu był Marek Nowak z Mosiny, który z wynikiem 318 kręgli sklasyfikowany został dopiero na piątym miejscu.

Każdy z uczestników niedzielnego turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom oraz symboliczne upominki. Tradycyjnie na zakończenie mistrzostw wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Cieszymy się, że drugie indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w kręglarstwie klasycznym spotkały się z tak dużym zainteresowaniem. Liczba kierowanych zapytań o możliwość zwiększenia limitu miejsc utwierdziła nas w przekonaniu, że mimo rozpoczęcia w niedzielę Mistrzostw Świata w piłce nożnej zainteresowanie imprezą było naprawdę duże. Wszystkim beneficjentom niedzielnych zmagań jeszcze raz dziękuję za przybycie. Także utrzymanie sportowego ducha rywalizacji i gratuluję osiągniętych rezultatów – podsumował turniej rzecznik TSKK „Jedność” i koordynator zadania publicznego Radosław Stachowiak.