Mistrzostwa powiatu samorządowców w tenisie stołowym

W ubiegły piątek rozegrano IV Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego Burmistrzów, Wójtów i Radnych w tenisie stołowym. Organizatorami wydarzenia był Burmistrz Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Klub „Polonia” Śmigiel.

Mistrzostwa powiatu rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Turniej otworzył oraz przywitał przybyłych uczestników Zygmunt Ratajczak, kierownik Ośrodka oraz Tadeusz Kozłowski, który był sędzią głównym turnieju. W tym roku zawody rozegrano tylko w kategorii mężczyzn. Po weryfikacji zawodników ustalono, że będą oni grać systemem każdy z każdym.

Rywalizacja tego dnia była bardzo interesująca, spotkania niejednokrotnie kończyły się minimalną różnicą. Każdy chciał wygrać i pokazać się z jak najlepszej strony. Bardzo dobrze dysponowani byli zwłaszcza Piotr Błaszkowski, Mirosław Kaczmarek i Sławomir Grzelczyk. Każdy z panów wygrał po 5 spotkań i odnotował jedną porażkę.

Ostatecznie I miejsce wywalczył Piotr Błaszkowski, radny Rady Powiatu Kościańskiego. Na II miejscu uplasował się Mirosław Kaczmarek również radny Rady Powiatu Kościańskiego, a na najniższym stopniu podium uplasował się Sławomir Grzelczyk, radny Gminy Śmigiel.

Organizatorzy dziękują młodym zawodnikom  „Polonii” Śmigiel za pomoc w sędziowaniu oraz uczestnikom turnieju za przybycie i miło spędzony czas.  

do Góry