Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym [ZDJĘCIA]

Po przerwie spowodowanej pandemią w niedzielę, 12 marca odbyły się XXX Indywidualne Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym i XVII Mistrzostwa Gminy Kościan Par Deblowych.

Do rywalizacji, która odbyła się w hali sportowej w Racocie, przystąpiło łącznie 78 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa otworzył zastępca wójta gminy Kościan, Mirosław Duda w asyście radnych Mirosława Mądrego, Marcina Kowalskiego i Michała Jaworskiego.

O tytuł Indywidualnego Mistrza Gminy Kościan w Tenisie Stołowym rywalizowało 39 osób. W kategorii kobiet (5 zawodniczek) triumfowała Martyna Haince reprezentująca Mikoszki pokonując Joannę Romowską (Racot). Miejsce trzecie zajęła Angelika Konopczyńska (Osiek). W kategorii „open” (24 zawodników) najlepszym okazał się Wojciech Hajnce (Mikoszki). Drugie miejsce zajął Tomasz Skotarczak (Racot), a miejsce trzecie Mateusz Balcerek (Pelikan). W kategorii „Old-Boys” (rocznik 1973 i starsi – 10 zawodników) zwyciężył Karol Waleński reprezentujący Stare Oborzyska, miejsce drugie przypadło Krzysztofowi Sobkowiakowi również ze Starych Oborzysk, miejsce trzecie zajął Maciej Goliwąs z Widziszewa.

W XVII Mistrzostwach Gminy Kościan Par Deblowych wystartowało 18 par, trzy pary kobiece i piętnaście w kategorii open. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Racot: Joanna Romowska i Dominika Marszewska. Miejsce drugie zajęły: Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal (Wyskoć, Turew), a miejsce trzecie Ewelina Szczerbal i Zuzanna Szczerbal (Turew).

W kategorii mężczyzn open zgłosiło się 15 par, które zostały podzielone na 4 grupy. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do rundy finałowe awansowały po dwie drużyny i rozgrywały mecze systemem pucharowym.

Wyniki kategorii mężczyzn – open:
1 miejsce – Karol Waleński, Krzysztof Sobkowiak reprezentujący Stare Oborzyska
2 miejsce – Martyna Hajnce, Wojciech Hajnce reprezentujący Mikoszki
3 miejsce – Wojciech Piasecki, Szymon Nowakowski reprezentujący Ponin i Kiełczewo.

Wszyscy finaliści indywidualnie jak i w rywalizacji par otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków gminy Kościan.