Już w najbliższą niedzielę odbędzie się mikołajkowy festyn Rzeczodzielni. Oprócz tego odbędzie się też Wilczy Rajd Mikołajkowi.

Mikołajkowy festyn Rzeczodzielni pod nazwą “Spotkanie z Mikołajem” odbędzie się na parkingu przy markecie Bricomarche. Początek zaplanowano na godzinę 12.00 w niedzielę 4 grudnia, a zakończenie około 16.00. Zaplanowano między innymi tytułowe spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem, mini jarmark świąteczny, kolędowanie, pokazy tańca, spotkanie z alpakami i koziołkami, pokaz ognia, atrakcje kulinarne i wiele innych. Dochód z imprezy zostanie przekazany na dalszą działalność Rzeczodzielni Kościan.

W akcję włączą się także motocykliści z grupy Wind Wolves, którzy wyruszą w Wilczy Rajd Mikołajkowy. Start rajdu zaplanowano na godzinę 10:30, a motocykliści wyruszą w trasę z targowiska w Śmiglu. Pokonają około 60-kilometrową trasę zaopatrzeni w słodycze, którymi będą obdarowywać napotkane dzieci. Trasa przebiegać będzie przez: Śmigiel, Czacz, Widziszewo, Stare Bojanowo, Spławie, Karmin, Popowo Wonieskie, Drzeczkowo, Osieczna, Wojnowice, Dębiec Nowy, Gryżyna, Nielęgowo, Nacław, Kościan. Metę rajdu zaplanowano w miejscu trwania festynu Rzeczodzielni.

do Góry