Zlotem starych ciągników rozpoczęła się majówka w Soplicowie. Impreza przyciągnęła setki osób, a to dopiero początek atrakcji.

Majówka w Soplicowie trwa od środy, 1 maja, do piątku, 3 maja. Każdego dnia na odwiedzających czekają ciekawe atrakcje. Pierwszego dnia odbył się zlot starych traktorów, które pojawiły się dzięki Stowarzyszeniu “Traktor i maszyna”. Impreza przyciągnęła ogromną liczbę osób, która zaskoczyła nawet organizatorów. – Jak widać ludzie chcą się na powietrzu bawić. Jest to dobra alternatywa dla miejskich atrakcji, takich jak markety, czy galerie – zaznacza Marek Pinkowski, podkomorzy z Soplicowa. Poza tym przed gośćmi wystąpił zespół Semplicze, a uczestnicy chętnie oglądali też zgromadzony tam inwentarz.

Atrakcji nie zabraknie też w kolejnych dniach. We wtorek będzie nieco spokojniej, ale za to niezwykle smakowicie. Na stole zagości bowiem dziczyzna z polskich kniei. W środę z kolei odbęda się towarzyskie zawody konne w skokach przez przeszkody. Skansen odwiedzać można w tych dniach od godziny 11.00.

Soplicowo ze swoją kamerą odwiedził też KubaTV
do Góry