Luzowanie obostrzeń! Przedszkola otwarte od 6 maja!

Jak zapowiedział premier, Mateusz Morawiecki, od 4 maja nastąpi kolejny etap luzowania obostrzeń. Zaplanowano otwarcie galerii handlowych i hoteli. Przedszkola otwarte od 6 maja.

Od 4 maja otwarte będą centra handlowe, z wyjątkiem stref rekreacyjnych i zachowaniem reżimu sanitarnego. Podobnie hotele i miejsca noclegowe. Zaplanowano też od tego dnia przywracanie świadczeń rehabilitacyjnych. Zaczną również działać biblioteki, muzea i galerie sztuki. Z kolei przedszkola i żłobki otwarte będą od 6 maja dla dzieci rodziców pracujących i w reżimie sanitarnym.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że luzowanie obostrzeń nie oznacza luzowania reguł sanitarnych. Z domu powinniśmy wychodzić jedynie do pracy, po zakupy oraz w sprawach ważnych dla zdrowia. – Proszę o dyscyplinę społeczną. To od niej zależy tempo dalszego uwalniania gospodarki – mówił podczas konferencji.

W kolejnym etapie, który zależy od liczby i przyrostu zachorowań, zaplanowano m.in: stacjonarne działanie restauracji, otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Możliwe też, że organizacja opieki w szkołach w klasach 1-3.

Czwarty etap to otwarcie kin i teatrów, umożliwienie zgromadzeń do 50 osób, wznowienie działalności salonów masażu, siłowni i klubów fitness.

do Góry