Uczniowie z gminy Krzywiń, których przodkowie pracowali w Państwowych Gospodarstwach Rolnych otrzymują laptopy. Pierwsze trafiły już do części z nich, kolejne przekazane zostaną wkrótce.

Laptopy przekazywane są w ramach projektu “Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Pierwsze urządzenia już w listopadzie trafiły do dzieci i młodzieży z gminy Krzywiń. Zakupiono wtedy 105 laptopów za ponad za ponad 270 tysięcy złotych, a dzięki oszczędnościom udało się dokupić jeszcze 7 sztuk, które w najbliższym czasie przekazane zostaną uczniom. To jednak nie koniec, bo pod koniec ubiegłego roku gmina ogłosiła przetarg na zakup kolejnych laptopów w ramach drugiego etapu projektu.

Jesteśmy po otwarciu ofert złożonych w przetargu i trwa proces wyboru dostawcy. Dopiero po wyborze będziemy mogli podsumować całość wydatków. Laptopy trafią do uczniów do końca marca – mówi Bartosz Kobus, sekretarz gminy Krzywiń. Na drugi etap zaplanowano 140 tysięcy złotych i zakup 56 komputerów. W większości złożonych ofert cena ta jest jednak nieco niższa, co być może pozwoli na zakup jeszcze kilku kolejnych sztuk. 

do Góry