Kościaniak królem strzelców na prestiżowej imprezie!

Kościaniak Marcel Skórzanek z APR Kościan został królem strzelców prestiżowego Ogólnopolskiego Turnieju „Gra Warta Świeczki”, który odbył się w Gorzowie. Kościaniacy wywalczyli czwarte miejsce na 18 zespołów.

Drużyna orlika młodszego Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan po raz kolejny potwierdziła, że zaliczana jest to ścisłej wielkopolskiej czołówki i jest uznaną marką na arenie ogólnopolskiej. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka w fazie eliminacyjnej wygrali wszystkie swoje spotkania, w których zdobyli aż 26 bramek. Kościaniacy pokonali kolejno: Juventus Academy Wrocław, ISF Pogoń Barlinek, Polonię Słubice, Wartę Gorzów, UKS Sokół Pyrzyce.

Dzięki temu awansowali do grupy, w której toczyła się walka o medale i puchary dla najlepszych. APR Kościan rywalizację w tej części turnieju rozpoczęła od zwycięstwa nad Akademią Futbolu Kostrzyn nad Odrą 1:0, aby w kolejnym spotkaniu pechowo ulec AP Macieja Murawskiego 0:1. Podłamani tą porażką kościaniacy ulegli w kolejnym meczu AP Bumerang Wrocław i w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z Football Arena Szczecin. Jednak musieli wygrać ten mecz, aby cieszyć się z miejsca na podium, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i to szczecinianie świętowali wywalczenie brązowych medali.

– Rozegraliśmy 9 spotkań w silnie obsadzonym turnieju i byliśmy bardzo blisko zajęcia miejsca na podium. Zabrakło szczęścia w meczu z Football Arena Szczecin, w którym okupowaliśmy połowę i bramkę rywali. Zapewne gdyby mecz potrwałby jeszcze kilka minut to zakończyłby się naszym zwycięstwem. Niestety zabrakło czasu, ale to cenne doświadczenie dla moich chłopców, którzy regularnie grają z najlepszymi w Polsce – mówi trener Woźniak.