Kościan Game Day – turniej w grę FIFA21 [ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy w Kościanie przygotowano atrakcje dla środowiska graczy. W Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się Kościan Game Day.

W ramach wydarzenia Kościan Game Day zorganizowano turniej w grę FIFA21. Jako, że po raz pierwszy Kościański Ośrodek Kultury organizował podobne wydarzenia, zaplanowano limit uczestników na 30 osób. Jak się okazało, gracze chętnie odpowiedzieli na zaproszenie i praktycznie w kilka godzin osiągnięto limit.

Turniej rozgrywano systemem pucharowym. Mecze trwały dwa razy po 4 minuty. Na sali nie zabrakło też kibiców wspierających swoich faworytów. Dla zwycięzców przygotowano oczywiście nagrody w postaci sprzętu gamingowego. Po zaciętych grach ustalono wreszcie wyniki. Pierwsze miejsce zajął Mikołaj Chruścicki, drugie Filip Pilarski, a podium uzupełnił Michał Filipowicz. Tuż za podium uplasował się Antoni Postaremczak.

– Pomysł wziął się z akcji, którą przeprowadziliśmy jakiś miesiąc temu. W szkołach ustawiliśmy tablice, na których uczniowie mogli pisać swoje promysły. Powtarzały się w gry komputerowe, głównie FIFA. Poszliśmy tym tropem. Dyrektor KOK nie wahał się i udało nam się zorganizować ten turniej. Widownia dopisała, bardzo duże emocje. Można chyba mówić o sukcesie – mówi Łukasz Nieradko z KOK.

Jako, że impreza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem, to można optymistycznie zakładać, że będą kolejne. Jak zaznaczył dyrektor KOK, Dariusz Łukaszewski, podczas powitania uczestników turnieju, być może będzie to coś większego, o skali większej niż lokalna.

do Góry